Umowa na Bydgoski Rower Aglomeracyjny została podpisana do 2029 roku. System wystartuje później i będzie działał krócej niż w poprzednich latach.
Warunki nowej umowy
Porozumienie obejmuje obsługę rowerów na terenie Bydgoszczy i okolicznych gmin. Obowiązuje do końca 2029 roku.
Operator ma zapewnić stacje i rowery zgodnie z ustalonym harmonogramem. Szczegóły dotyczące liczby pojazdów i lokalizacji stacji nie zostały podane.
Termin uruchomienia
Rower miejski nie ruszy w standardowym terminie wiosennym. Start zaplanowano na późniejszy okres, a sezon ma być krótszy.
Decyzja wynika z ustaleń między miastem a operatorem. Dokładna data uruchomienia nie została jeszcze ogłoszona.
Kontekst organizacyjny
Bydgoski Rower Aglomeracyjny funkcjonuje od kilku lat jako element systemu transportu miejskiego. Umowa przedłużona do 2029 roku zapewnia kontynuację usługi.
Władze metropolii monitorują realizację zapisów umowy. Kolejne informacje mają pojawić się w najbliższych tygodniach.
Zrodlo: TVP Bydgoszcz
Interesujaca perspektywa, daje do myslenia.
Przydatne porady, zaraz wdroze w zyciu. Ciekawe czy za rok to sie zmieni…
Straszne, mam nadzieję, że wszyscy ranni szybko wrócą do zdrowia. Bydgoszcz to jednak niebezpieczne miasto…
Czy wiadomo, co było przyczyną wypadku? Policja podała jakieś informacje?