Finbo Lipiany

      Brak komentarzy do Finbo Lipiany

Planujesz wziąć pożyczkę? Chcesz dowiedzieć się, w jaki metoda pożyczkodawca może zweryfikować Twoją sytuację gospodarczą? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak firmy pożyczkowe sprawdzają swoich użytkowników.

Finbo Chojna

Rynek pożyczek pozabankowych wciąż się rozwija. Również nie chodzi tu właśnie o cenę sprawie i skalę działalności. Firmy z dziedzinie dokonują jeszcze dużo powszechnych sprawdzeń klientów.

pożyczka finbo

pożyczka finbo

Zapomnij o telefonach do panu i zaświadczeniach o zarobkach. Składając wniosek o pożyczkę, jednocześnie wyrażasz umowę na udostępnienie firmie wiele ciekawszych informacjach.

zloz wniosek

Gdzie firmy pożyczkowe sprawdzają klientów

Większość pożyczkobiorców kojarzy firmy takie jak BIK albo pożyczki BIG. Jeżeli wydaje Ci się, że sprawdzenia sprowadzają się jedynie do ostatnich rejestrów – jesteś w błędzie. Firmy pożyczkowe coraz chętniej przedstawiają się autorskimi podstawami danych. Dlatego, jeżeli kiedykolwiek brałeś komercyjną pożyczkę – istnieje wielka szansa, że pożyczkodawca będzie mógł zweryfikować jej rozwój.

Dla przykładu – składając wniosek o pożyczkę w firmie Finbo Chojna , wyrażasz umowę na udostępnienie Twoich danych do 34 zewnętrznych podmiotów (w obecnym do bliskiej konkurencji firmy). Finbo Chojna otrzyma informację zwrotną, czy ubiegałeś się o pożyczkę w tych podmiotach, jakimi danymi się posługiwałeś a ewentualnie spłaciłeś ją na okres. Firmy podnoszą argument, iż jest wówczas konieczne do zabezpieczenia się przed ewentualnymi nadużyciami (np. pobranie chwilówki na inne dane). Jednak pozyskanie takich informacji udziela też szerokie pole do realizacje analitycznej.
Inne sposoby weryfikacji

Od 2012 roku mężczyźni są okazja podpisywania umów pożyczki przez internet. Najpopularniejszą metodą potwierdzenia tożsamości jest w ostatnim wypadku przelew weryfikacyjny. Dzięki temu nazwy pożyczkowe dowiadują się, na które dane osobowe został zarejestrowany rachunek bankowy. Lecz to rozwiązanie pamięta też nasze decyzji. Większość klientów firm pożyczkowych działa pod wpływem chwilowych impulsów. Wykonanie przelewu zajmuje mało czasu – a wtedy klient może się rozmyślić.

Dlatego opracowano inne sposoby weryfikacji – dedykowane aplikacje. Warto wymienić tu chociażby Kontomatik lub Groszconnect. Z użyciem tych aplikacji nie musisz działać przelewu. Wystarczy, że zalogujesz się do indywidualnej bankowości elektronicznej.

zobacz również Finbo logowanie

Stosując taką aplikację, jednocześnie udostępniasz pożyczkodawcy wszystkie wiedze związane z Twoim kontem. Firma może zobaczyć Twoje przelewy, zobaczyć skąd bierzesz pieniądze, kto jest Twoim pracodawcą i ile inwestujesz na miesięczne utrzymanie. To znacznie cenne dane. Dzięki nim, pożyczkodawca nie tylko oceni Twoją sytuację gospodarczą, lecz dodatkowo będzie mógł tak profilować przyszłych klientów.

Źródło artykułu Jak firmy pożyczkowe sprawdzają klientów

Finbo Chojna

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments