Fizjoterapia – jak działa i kto powinien z niej skorzystać?

Fizjoterapia opiekuje się pacjentami na wszystkich etapach leczenia, od wstępnej diagnozy, przez regenerację, zapobieganie, aż po powrót do zdrowia. Do fizjoterapeuty można udać się samemu, ale też zdarza się, że pacjenci są kierowani przez swoich rodzinnych lekarzy do fizjoterapeuty. Fizjoterapia jest elementem składowym rehabilitacji i pozwala pacjentowi wrócić do możliwie pełnej sprawności fizycznej.

Jakie schorzenia leczy fizjoterapeuta?

Przede wszystkim fizjoterapia Rumia, prowadzona przez Michała Laskowskiego leczy wiele schorzeń, tymi najbardziej popularnymi są schorzenia ortopedyczne, czyli nic innego jak ból pleców, zapalenie stawów, bóle krzyża, rwa kulszowa, problemy ze stawami. Fizjoterapia leczy również schorzenia neurologiczne, czyli chorobę Alzheimera, stwardnienie rozsiane, neuropatię – czyli uszkodzenie nerwów, zawroty głowy, zaburzenia równowagi, porażenie mózgowe, udar, wstrząs mózgu. Warto dodać, iż prawidłowe dobrane leczenie fizjoterapii pomoże nawet przy przewlekłych chorobach takich jak astma, cukrzyca, otyłość czy wysokie ciśnienie krwi.

Pierwsza wizyta najważniejszą wizytą

Na pierwsze spotkanie warto przyjść w wygodnym stroju sportowym i być przygotowanym na zadawanie pytań oraz na analizę niektórych niezbędnych badań, czyli badania rtg/mgi/tk. Fizjoterapeuta zapyta nas o przebyte urazy, ich tok leczenia i wykonywanie ćwiczeń. Zwykle dorośli zwracają się o poradę do fizjoterapeuty w celu rehabilitacji po jakimś urazie, który mógł wystąpić chociażby na siłowni. Rehabilitacja Rumia prowadzona przez Michała Laskowskiego pomoże uzyskać siłę, zrozumieć, co możemy zmienić, aby zminimalizować ryzyko ponownego zranienia bądź powrotu ewentualnych schorzeń. Zawsze lepiej jest zapobiegać niż leczyć, więc już w momencie kiedy zastanawiamy się czy wybrać się do fizjoterapeuty odpowiedź jest prosta – tak.

Rehabilitacja – czy jest potrzeba?

Jej głównym zdaniem jest przywrócenie sprawności fizycznej, ruchowej oraz psychicznej. Pozwala to na łatwiejsze wykonywanie codziennych czynności, a także podejmowanie różnych aktywności rekreacyjnych, a nawet uprawianie sportu. Rehabilitacja Rumia umożliwia ograniczenie negatywnych psychicznych skutków choroby, poprawia stan emocjonalny. Dzięki temu, że znika ból – znika również lęk i strach, a razem z nimi depresja czy niemożność pozytywnego myślenia. Fizjoterapia i rehabilitacja niejedno mają imię. Leczą wszystkich, od najmłodszych – niemowląt, przez sportowców, nastolatków, ludzi w średnim wieku, aż do ludzi starszych, po udarze, którzy muszą nauczyć się jeszcze raz jak zacząć stawiać poprawnie krok za krokiem bez odczuwalnego bólu.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments