Inwestowanie w pożyczki TPW

      Brak komentarzy do Inwestowanie w pożyczki TPW

Inwestowanie w pożyczki TPW, czyli alternatywa dla lokat bankowych – sprawdź, ile można na tym zarobić!

Inwestowanie w pożyczki TPW

Pożyczki społecznościowe, nazywane również jako social lending to nowoczesny rodzaj pożyczek, udzielanych między osobami fizycznymi. Ten rodzaj pożyczania funkcjonuje na polskim rynku już od kilku ładnych lat, jednak dopiero ostatnio zrobiło się o nim coraz głośniej. W końcu żyjemy szybko, wyjeżdżamy na zagraniczne wakacje, kupujemy coraz droższe samochody – to wszystko kosztuje, dlatego korzystanie z szybkich pożyczek staje się polską specjalnością. Dzięki temu pożyczki społecznościowe TPW zyskały na popularności i nie ma się co temu dziwić bo są naprawdę korzystną alternatywą dla firm pożyczkowych. Opłaca się nie tylko branie pożyczki, ale również inwestowanie w pożyczki TPW.

Jak zarejestrować się na platformie z pożyczkami społecznościowymi?
Na rynku jest co najmniej kilka platform, umożliwiających korzystanie z pożyczek społecznościowych, jednak warto wybrać jedynie rzetelne i cenione marki. Dobre opinie zbiera platforma TPW, czyli Towarzystwo Pożyczek Wzajemnych, która oferuje jasne i przejrzyste zasady dla każdego użytkownika. Aby zarejestrować się na platformie i mieć okazję do skorzystania z pożyczek lub sprawdzenia, na jakich zasadach odbywa się inwestowanie w pożyczki TPW wystarczy zaledwie chwila wolnego czasu. Zarówno dla potencjalnych pożyczkobiorców jak i inwestorów zasady rejestracji wyglądają tak samo, odbywają się poprzez podanie danych osobowych, których prawdziwość trzeba potwierdzić wykonując przelew weryfikacyjny. Podstawowa weryfikacja jest darmowa, jednak platforma umożliwia także dodatkowe sposoby weryfikacji konta i zwiększenia poziomu jego wiarygodności – te usługi są już dodatkowo płatne i oczywiście nieobowiązkowe. Każdy inwestor na platformie musi być dodatkowo zweryfikowany przez koordynatora. Inwestowanie w pożyczki TPW odbywa się na prostych zasadach – inwestor deklaruje, jaką kwotą dysponuje i ile pieniędzy powierza celem inwestowania w pożyczkę – może sam wybrać ofertę dowolnego potencjalnego pożyczkobiorcy, któremu będzie chciał sfinansować pożyczkę. Platforma TPW jest pośrednikiem między obiema stronami, czuwając nad bezpiecznym i sprawnym przebiegiem całego procesu pożyczania. Przelew dokonywany jest bezpośrednio od inwestora i później dokładnie na to samo konto wracają – warto wiedzieć, że inwestorzy zainteresowani finansowaniem więcej niż jednej pożyczki, mają taką możliwość – ilość pożyczek w które inwestujemy nie jest bowiem niczym ograniczana. Ich wysokość zwykle nie jest zbyt duża – kilkaset złotych to suma, na którą standardowo opiewają pożyczki społecznościowe. Pożyczkobiorca ma 30 dni na spłatę zobowiązania z możliwością jego przedłużenia dwukrotnie po kolejnych 30 dni – dla inwestora oznacza to wyższy zarobek, jednak musi brać pod uwagę to, że jego kapitał może być zamrożony właśnie na taki czas.

Inwestowanie w pożyczki TPW – Jak wyglądają zarobki?
Inwestowanie w pożyczki TPW może być źródłem sporych zarobków i alternatywą dla nisko oprocentowanych lokat bankowych czy bardzo niepewnych, wręcz ryzykownych piramid finansowych. Pożyczki udzielane dzięki platformie TPW dają określoną stawkę dla inwestorów – za każde 30 dni, pieniądze przynoszą dokładnie 4% zysku od pożyczonej pierwotnie sumy. W danej chwili inwestorzy mogą mieć kilka takich pożyczek, dzięki czemu mogą zarobić znacznie więcej niż na lokacie czy każdym innym sposobie inwestowania, a do tego mają pewność, że zainwestowane pieniądze powrócą do nich wraz z odsetkami. Jeśli pożyczkobiorca odroczy spłatę, od kolejnych 30 dni naliczane jest znów identyczne oprocentowanie. W wypadku gdyby pożyczkobiorca nie spłacił w terminie swojego zobowiązania, inwestor i tak dostaje swoje pieniądze z powrotem, z ustalonymi odsetkami. Odbieraniem długu zajmuje się już platforma TPW, która rozpoczyna wobec klienta własne postępowanie. Każda pożyczka jest zabezpieczona, dlatego platforma nie ma problemu z pozyskaniem środków, z których spłatą zalega pożyczkobiorca.

Czy inwestowanie w TPW niesie naprawdę tak wiele korzyści?
Na pewno część osób jest jeszcze sceptycznie nastawiona do inwestowania w pożyczki społecznościowe, jednak to naprawdę działa. Nie ma tu żadnych pośredników, pieniądze są pożyczane bezpośrednio od użytkowników platformy, przy tym zyski z oprocentowania są stałe. Prezentuje się to naprawdę dobrze, jednak o wiarygodności platformy i łatwym sposobie pożyczania najlepiej jest przekonać się samemu. Inwestowanie w TPW zyskuje na popularności, przez co stanowi realną konkurencję dla firm pożyczkowych działających na rynku, natomiast oferuje lepsze warunki i jeszcze szybszy czas załatwienia wszystkich kwestii związanych z pożyczką. Dodatkowo po raz pierwszy pojawiają się inwestorzy, mający okazję zarobić na operowaniu swoim kapitałem. Jeśli porównamy bankowe lokaty to wypadają one na tle TPW bardzo blado. Coraz więcej Polaków decyduje się na to, by zostać nie tylko inwestorem ale i pożyczkobiorcą – warto spróbować i przekonać się, że oferowane zasady są faktycznie takie, o jakich zapewnia platforma.

Tpw opinie

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments