Marta Kostiuk nie przyłączyła się do protestu tenisistek domagających się wyższych nagród pieniężnych. Ukraińska zawodniczka wyraziła stanowisko odmienne od Igi Świątek i Aryny Sabalenki.
Świątek skomentowała plany części tenisistek związane z ewentualnym bojkotem Rolanda Garrosa. Zawodniczki domagają się większego udziału w zyskach z turniejów wielkoszlemowych.
Kostiuk nie poparła tych działań. Nie wezwała do bojkotu ani nie przyłączyła się do wspólnego stanowiska.
Protest dotyczy głównie nagród w turniejach WTA i ATP. Tenisistki wskazują na rosnące przychody organizatorów przy niezmienionym poziomie nagród dla zawodniczek.
Roland Garros ma się odbyć w czerwcu. Na razie nie ma informacji o dalszych krokach protestujących.
Zrodlo: Przegląd Sportowy
Doskonaly wpis, szczegolnie przydatne informacje!
Konkretne i na temat – tak trzymac!
Niesamowite! Kostiuk ma ogromny potencjał. Oby tak dalej!
Ciekawe, na którym miejscu rankingu WTA znajdzie się Kostiuk po tym sukcesie? Czy ma szansę na TOP 10 w najbliższym czasie?