Kostiuk zaskakuje! Ukraińska rakieta w górę

Marta Kostiuk nie przyłączyła się do protestu tenisistek domagających się wyższych nagród pieniężnych. Ukraińska zawodniczka wyraziła stanowisko odmienne od Igi Świątek i Aryny Sabalenki.

Świątek skomentowała plany części tenisistek związane z ewentualnym bojkotem Rolanda Garrosa. Zawodniczki domagają się większego udziału w zyskach z turniejów wielkoszlemowych.

Kostiuk nie poparła tych działań. Nie wezwała do bojkotu ani nie przyłączyła się do wspólnego stanowiska.

Protest dotyczy głównie nagród w turniejach WTA i ATP. Tenisistki wskazują na rosnące przychody organizatorów przy niezmienionym poziomie nagród dla zawodniczek.

Roland Garros ma się odbyć w czerwcu. Na razie nie ma informacji o dalszych krokach protestujących.

Zrodlo: Przegląd Sportowy

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek W.
Marek W.
24 dni temu

Doskonaly wpis, szczegolnie przydatne informacje!

Sylwia M.
Sylwia M.
24 dni temu

Konkretne i na temat – tak trzymac!

Marta
Marta
24 dni temu

Niesamowite! Kostiuk ma ogromny potencjał. Oby tak dalej!

Piotr
Piotr
24 dni temu

Ciekawe, na którym miejscu rankingu WTA znajdzie się Kostiuk po tym sukcesie? Czy ma szansę na TOP 10 w najbliższym czasie?