Listwy Lagrus – lakierowane listwy MDF

Listwy przypodłogowe mają wiele zastosowań i dlatego można znaleźć je w większości domów oraz mieszkań. Ich sporym plusem jest również cena, która nie jest zbyt wysoka. Listwy podobnie jak i panele, są dostępne w różnych przedziałach cenowych. Jednak to nie poniesione względem ich zakupu koszty powinny być dla nas najistotniejsze, a zalety tego typu rozwiązania.

Listwy przypodłogowe mają wiele zastosowań i dlatego można znaleźć je w większości domów oraz mieszkań. Ich sporym plusem jest również cena, która nie jest zbyt wysoka. Listwy podobnie jak i panele, są dostępne w różnych przedziałach cenowych. Jednak to nie poniesione względem ich zakupu koszty powinny być dla nas najistotniejsze, a zalety tego typu rozwiązania.

Listwy przypodłogowe firmy Lagrus

Mnóstwo firm na terenie kraju zajmuje się produkowaniem oraz sprzedażą listw przypodłogowych. Jedną z nich jest między innymi firma Lagrus, która z powodzeniem działa na rynku już od wielu lat. Zajmuje się ona przede wszystkim udoskonalaniem listew dostępnych w jej ofercie oraz tworzeniem zupełnie nowych produktów, wpisujących się w aktualne trendy.

Jeśli zastanawiamy się nad tym czy faktycznie chcemy zainwestować w listwy przypodłogowe, to warto zapoznać się z ich kilkoma podstawowymi zaletami. Przede wszystkim maskują one szczelinę dylatacyjną, która powstaje po położeniu podłogi. Należy ją pozostawiać, aby podłoga mogła cały czas swobodnie „pracować”. Nie jest ona jednak estetyczna, gromadzą się w niej również zabrudzenia. Listwy przypodłogowe nachodzą na szczelinę, czyniąc ją niewidoczną. Nie musimy zatem martwić się o to czy udało nam się idealnie położyć panele, tapetę czy też pomalować dolną część ściany. Mamy miejsce na pewne niedociągnięcia, które z łatwością można zniwelować właśnie przy pomocy listwy.

Kolejną zaletą tego rozwiązania, jest ochrona dolnej części ściany. Gdy sprzątamy, zazwyczaj obijamy ścianę czy też meble, ponieważ trudno aż tak precyzyjnie kontrolować mopa lub odkurzacz. Za każdym razem gdy dochodzi do uderzenia, farba może odpryskiwać. Mokry mop sprawia natomiast, że ściana może nasiąkać i powstanie grzyb. Listwy są natomiast odporne na działanie wilgoci czy też na uszkodzenia mechaniczne. Dlatego w trakcie naszych porządków, nie musimy być przesadnie ostrożni.

Wiele modeli listw przypodłogowych posiada również frezowanie pod kable. Trzeba przyznać, że to bardzo praktyczna opcja, ponieważ zazwyczaj w naszych sprzętach znajduje się duża ilość urządzeń elektronicznych. Są one nam potrzebne, ale kable zdecydowanie nie są pożądaną częścią wystroju. W listwach można zaplanować natomiast ich rozmieszczenie i chociaż część wygodnie ukryć.

Listwy przypodłogowe pełnią również rolę typowo estetyczną. Podłoga wykończona przy ich pomocy, zawsze prezentuje się zdecydowanie lepiej. W większości wypadków takie listwy dobiera się pod kolor podłogi. Można jednak dopasować je również do kolorystyki ścian, ram okiennych czy też drzwi. Wszystko zależy od naszej indywidualnej wizji.

Jakie modele listwy przypodłogowych oferuje firma Lagrus?

Firma Lagrus ma w swojej ofercie naprawdę mnóstwo różnorodnych listw przypodłogowych. Poniżej dokładniej opisane zostały trzy z nich, jednak warto pokusić się o sprawdzenie pełnego asortymentu.

Pierwszy z omawianych modeli to Atena 100. Ma ona grubość 16 mm, wysokość 100 mm oraz długość 2,44 mb. Powierzchnia tej listwy jest lakierowana lakierem poliuretanowym lub też lakierem UV. Lakier nakłada się trójwarstwową metodą: izolacja, podkład oraz nawierzchnia. Standardowo listwa jest sprzedawana w kolorze białym. Dolna jej krawędź jest specjalnie zaizolowana przed działaniem wilgoci. Ma ona również frezowanie pod kable, a zamontować ją można używając kleju.

Listwa Lagrus Krym 150, ma natomiast wymiary 16x150x2440 mm. Jest ona listwą odporną na działanie wilgoci i wykonaną z solidnego materiału, jakim jest MDF. Również w tym modelu zastosowane zostało trójwarstwowe lakierowanie. Listwa ta posiada również frezowanie pod kable i montuje się ją używając kleju. To co ją wyróżnia, to z pewnością wygląda. Posiada eleganckie żłobienia, dlatego może się sprawdzić w mieszkaniach w stylu nowoczesnym, we wnętrzach kamienic itp. Jednak można ją wykorzystać również w bardziej nowoczesnych aranżacjach.

Listwa Lagrus Classic r5 jest dostępna dla klientów w czterech wersjach. Do wyboru jest model specjalnie zabezpieczony przed działaniem wilgoci, listwa czarna, fornirowana oraz klasyczna. Jej wymiary to 16x80x2440mm. Jest to również model wykończony przy pomocy trójwarstwowego lakierowania i posiadający frezowanie pod kable. Listwa jest montowana na klej, utrzymana w białym kolorze. Jednak klient na specjalne zamówienie i oczywiście za dodatkową opłatą, może wybrać również inną barwę z palety kolorów.

Jak widać listwy Lagrus posiadają wszystkie te zalety, o których mowa była powyżej. Warto zatem zainteresować się nimi, jeśli właśnie wykańczamy swoją podłogę.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments