PiS traci coraz większą ilość wyborców

PiS traci – Na początku lutego bieżącego roku przeprowadzono sondaż, który dotyczył wyborów, a dokładniej, respondenci mieli odpowiedzieć na pytanie, którą partię by wybrali, jeśli teraz na dniach odbywałyby się wybory.

PiS traci

W ankiecie wzięło udział 1057 osób i była przeprowadzona ona po tym jak między Polską a Izraelem miał początek spór dotyczący nowej ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Przypomnijmy – nowa ustawa dotyczy zbrodni, których dopuściły się nazistowskie Niemcy, a bardziej kary więzienia, jaką można otrzymać za przypisywanie tej zbrodni naszemu państwu. Wywołało to oburzenie właśnie m.in. ze strony Izraela, którego premier uważała, że nikt nie jest w stanie zmienić historii.

I tak jak PiS nie przejął się wynikiem sondaży, ponieważ w porównaniu ze styczniowymi badaniami stracili oni tylko jeden punkt procentowy, a PO zdobyło tylko 2 punkty procentowe więcej, tak teraz sytuacja robi się coraz gorętsza. Przeprowadzono nową ankietę, w której spadek poparcia dla Zjednoczonej Prawicy wynosi aż 12 punktów procentowych. Cały czas na drugim miejscu dzielnie walczy PO, które tym razem zyskuje 6 punktów procentowych. Jak to ma się w procentowym porównaniu? Gdyby wybory odbyły się już teraz wyniki wyglądałyby następująco:

Zjednoczona Prawica ( PiS/Porozumienie/Solidarna Polska) – 28% – mniej o 12punktów procentowych
PO – 22% więcej o 6 punktów procentowych
Kukiz’15 – 10% więcej o 4 punkty procentowe
Sojusz Lewicy Demokratycznej – 9% więcej o 6 punktów procentowych
Nowoczesna – 6% mniej o 2 punkty procentowe
Partia Wolności ( kiedyś KORWiN) – 5% więcej o 2 punkty procentowe
Polskie Stronnictwo Ludowe – 5% bez zmian
Partia „ Razem” – 2% mniej o 1 punkt procentowy
Ruch Narodowy – 0 bez zmian

Osoby niezdecydowane – 10%

Odmowa odpowiedzi – 3%

Ankieta ta została przeprowadzona w marcu tego roku, wśród 1001 osób. Czy nadal PiS jest tak pewny swojego stanowiska? Skoro za miesiąca na miesiąc tracą swoje punkty procentowe, to może jest znak od społeczeństwa, że jednak nie wszystko jest zgodne z oczekiwaniami wyborców.

Nowe 500 plus

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments