Pitbull Patryk Vega Dębno

      Brak komentarzy do Pitbull Patryk Vega Dębno

Z roku 2005 filmów mówiących o pracy policji wyszło już dużo. Jednak jeszcze nie zapomnieliśmy o samym z klasyków gatunku, który powstał tak w tymże roku. ”PitBull” to filmowy debiut, dziś bardzo prostego i rozpoznawalnego polskiego reżysera-Patryka Vegi. Słynie on z podejmowania kontrowersyjnych problemów i uczenia brutalności, Rzeczywiście istniałoby zarówno także w obecnej produkcji.

Pitbull Patryk Vega Człopa

Dzięki temu obrazowi wszyscy zaczęliśmy patrzyć na rzecz policjantów nieco inaczej.

klik i ogladaj film

„PitBull” opowiada historię pięciu policjantów z Sektora ds. Zabójstw. Swoją działalność działają bardzo dobra, sumiennie, mogą wykonywać w kategorii. Jednak po godzinach każdy spośród nich wymaga borykać się z polskimi problemami, które ograniczają im występowanie.

„PitBull” opowiada historię pięciu policjantów z Sektora ds. Zabójstw. Swoją działalność działają bardzo dobra, sumiennie, mogą wykonywać w kategorii.

Jednak po godzinach każdy spośród nich wymaga borykać się z polskimi problemami, które ograniczają im występowanie. Gebels (wykorzystywany przez Andrzeja Grabowskiego) musi rywalizować z żoną, która była się otrzymać mu pełnomocnictwa do pielęgnacji nad dzieckiem. Starzejący się Benek (w obecnej osobie Janusz Gajos) zmaga się z chorobą wieńcową, jednak bardzo chce odpracować jeszcze dwa miesiące, które drugi mu do emerytury.

Młody Nielat (Rafał Mohr), z początku niezrozumienia ze karty ojca, znajomych, a oraz w odreagowaniu na stres powiązany z pracą jest w coraz toż szybsze kłopoty z narkotykami. Metyl (w jakiego rolę wcielił się Krzysztof Stroiński) istnieje szybko nałogowym alkoholikiem, który nieudolnie stara się jakoś ułożyć nasze mieszkanie swoje. Ostatnim członkiem systemu jest Despero (Marcin Dorociński), który szuka się w bardzo niewygodnej i niebezpiecznej sytuacji, wdaje się on ponieważ w interes z córką poszukiwanego przez system przestępcy.

Pitbull Patryk Vega Człopa

Osoby te niszczą wizerunek przystojnego policjanta, który dobrze spełnia domową pracę, a poza nią jest pracownikiem bez skazy, idealnym stróżem prawa, który z łatwością rozwiązuje wszelki punkt i przeciwności losu. Bohaterowie stworzeni przez Vegę całkowicie burzą ten stereotyp.

Wbrew tego, że pierwsze chwili mogą przychodzić nas w zakłopotanie, poczucie zagubienia i stawiania sobie pytania: O co naprawdę postępuje w obecnym obrazie? Akcja już wszystko wyjaśnia, buduje napięcie, w taki system, że gdy łatwo chcemy poznać dalsze losy bohaterów.

Pitbull Patryk Vega Człopa

Odkrywa coraz to różniejsze aspekty praktyki w Dziale ds. Zabójstw.

Niektórych widzów razić może język, jakim podają się bohaterowie. Jednak lub ich wizerunek byłby właśnie zdrowy i naturalny, gdyby podawali się poprawną polszczyzną? Daleko nie, przekleństwa i wulgaryzmy w obecnym sukcesie nie rażą, aż tak mocno i podkreślają charaktery postaci, oraz warunki środowiska w jakim odbywają.

Patryk Vega zdecydował się obok młodych aktorów, postawić też na ostatnich dalszych i niezwykle lubianych przez polską publiczność. Andrzej Grabowski i Janusz Gajos w domowych pozycjach zapisali się fenomenalnie, zresztą po ich sposobie nie ważna było spodziewać się rozczarowania. Świetnie wypadła również kadra młodszych aktorów: Krzysztof Stroiński, Marcin Dorociński, Rafał Mohr. Znacznie dobra zapisali się w pozycji policjantów, którzy pogubili się we prywatnym mieszkaniu osobistym także muszą szacować się z konsekwencjami swoich błędnych decyzji.

Pomimo świetnej fabuły, dobrej praktyce reżysera, spójnego scenariuszu, znakomitej kreacji postaci film jest właściwość. Jest nią dźwięk, który stał zbudowany nie najlepiej, przez co niektórzy mogą tworzyć przez to przedmiot z skutecznym odbiorem filmu.

Pitbull Patryk Vega Człopa

Każde z kwestii nie są czarno białe, pokazują nam się z innych stron. Vega nikogo nie idealizuje, nie zdecydował się na pokazanie wizerunku bohaterskiego, przystojnego policjanta, który zatrzymuje się legendą miasta.

Policjanci w popkulturze zbyt często opisywani są jako kobiety idealne, idące na ochrony prawa, przeważnie są bez skazy, są pewne życie, kochająca żonę i dzieci. Polski reżyser pokazał nam szarą rzeczywistość, problemy prawdziwych ludzi, którzy wykonują trudną pracę, a po niej muszą szacować się z polskimi demonami. Oczywiście wtedy spowodowało, że film spotkał się z tak pozytywnym odbiorem. Pomimo trudnej tematyki został doceniony przez publiczność, która miała już dość oglądania idealnych, nienagannych policjantów w podkoloryzowanych filmach. Postacie, które wykreował Vega, płacą się o znacznie dużo ważne i ludzkie.

Pitbull Patryk Vega Człopa

 

źródło artykułu PitBull

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments