Po co dentysta zatruwa zęba?

      Brak komentarzy do Po co dentysta zatruwa zęba?

Jeszcze do niedawna procedura zatrucia zęba była częstokroć wykonywana podczas leczenia kanałowego. Aktualnie zatruwanie zęba nie jest wymagane do przeprowadzenia takiego leczenia.

Po co stomatolog zatruwa zęba?

W niektórych przypadkach zatrucie zęba jest obowiązkowe do wykonania endodoncji. W momencie kiedy nerw zakażony jest źródłem bólu, specjalista otwiera komorę zębową i przeprowadza dewitalizację, czyli mówiąc inaczej zatrucia. Wprowadzenie specjalnej do komory zębowej sprawia obumarcie nerwów i tym samym zniwelowanie ogniska bólowego.

Kiedy zatruwa się ząb?

Ząb powinno się zatruć, żeby pacjent nie czuł bólu podczas oczyszczania kanału. W przypadku, gdy nerw zęba jest już całkowicie martwy, zatrucie natomiast nie musi być przeprowadzone.

Dewitalizacja to procedura, którą wykonuje się podczas oczyszczaniu kanału, w momencie gdy pacjent nadal czuje ból. Jeżeli znieczulenie nie daje odpowiednich wyników do zęba wprowadza się trutkę. Takie zatrucie można również przeprowadzić, gdy pacjent obawia się normalnego znieczulenia. Bardzo często wybierany jest tą metodę zniwelowania bólu u dzieci, których zęby potrzebują leczenia kanałowego.

Bezpieczeństwo

Do dewitalizacji zęba używany jest paraformaldehyd. To substancja toksyczna i nieprzyjazna dla organizmu ludzkiego. W przypadku należycie przeprowadzonego zabiegu ten związek chemiczny nie powinien posiadać wpływu na pozostałe części ciała. Jednakże w badaniach przeprowadzonych na pacjentach obecność paraformaldehydu jest widoczna w węzłach chłonnych, nerkach, płucach i mózgu. Szczególnie niebezpieczna jest sytuacja, w momencie gdy trutka ta wydostanie się z wnętrza zęba i dostanie się do układu pokarmowego.https://www.ionicwhite.pl/

 

Zobacz jak można wybielić zęby bez dentysty ionic white

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments