Przebieg sytuacji
Incydent miał miejsce w trakcie drugiej partii meczu. Po wymianie zdań z sędzią głównym tenisista wrócił na pozycję. Mecz dokończono bez dalszych przerw.
Organizatorzy turnieju potwierdzili, że sprawa trafiła do komisji dyscyplinarnej. Komisja ma przeanalizować materiał wideo i zeznania świadków.
Oświadczenie tenisisty
W krótkim komentarzu po meczu Hiszpan stwierdził, że nie popełnił żadnego czynu zabronionego. Dodał, że jest gotów współpracować z organizatorami.
Jego sztab nie wydał oficjalnego komunikatu. Zawodnik odmówił dalszych rozmów z mediami.
Reakcja na turnieju
Służby porządkowe Roland Garros zebrały dodatkowe nagrania z kamer. Osoby obecne przy korcie nie zgłosiły innych incydentów z udziałem tego zawodnika.
Turniej trwał normalnie. Kolejne mecze zaplanowano zgodnie z harmonogramem.
Komisja dyscyplinarna ma przedstawić wnioski w ciągu kilku dni.
Zrodlo: Przegląd Sportowy
To jest to czego szukalem!
Profesjonalnie napisane, widac ekspertyze.
Gratulacje dla tenisisty! Życzę im dużo szczęścia i miłości. Ciekawa jestem, czy jego wybranka też jest związana ze sportem.
Ciekawe, kim jest ta tajemnicza wybranka? Czy wiadomo, kiedy planują wesele?