Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

Oferty pracy zdalnej bywają bardzo atrakcyjne. Pracodawcy obiecują atrakcyjne wynagrodzenie w zamian za poświęcenie na pracę zaledwie paru godzin dziennie. Warunki robią się być blisko idealne. Niestety coraz częściej przejawia się, że są to oszuści wykorzystujący na naiwności nowych ludzi. Ostatnio w internecie pojawiły się ogłoszenia pracodawcy, który zakłada się pod firmę Polski Lombard.

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard

Uwaga na spokojną a tak płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

O kim mowa?

Polski Lombard to marka zatrzymująca się sprzedawaniem przedmiotów z kolejnej dłoni i oferowaniem pożyczek pod zastaw. Pomoce te realizowane są stuprocentowo przez internet, co czyni, że firma prezentuje się kreatywnością i nastawia się do realiów XXI wieku. Niestety przez rodzaj działalności, który prowadzi, nazwa ta padała ofiarą oszustów, którzy zakładają się pod nią na serwisach z ogłoszeniami lokalnymi.
Na kartce na Facebooku Polskiego Lombardu ukazał się dziś post, w jakim ostrzegają oni przez osobami, które zakładają się pod nich, oferując pracę zdalną na serwisie OLX. Zainteresowanie wtedy posiada polegać na pośredniczeniu w sprzedaży punktów na Allegro. Jesteśmy więc wystawić produkt na aukcji, zadbać o podobny kontakt z mężczyzną, i gdy transakcja zostanie sfinalizowana, wysłać adres wysyłki do rzekomego przedsiębiorcy. Niestety objawia się, że paczki te przenigdy nie zostają wysłane, mimo tego, że pieniądze przychodzą na konto.
Dobre pierwsze wrażenie

Zobacz oryginalną stronę Polski Lombard online

Ogłoszenie w serwisie OLX może na pierwszy etap oka wyglądać wiarygodnie. Pracodawca obiecuje umowę zadanie i trwa, że będziemy działać w firmie o dobrej jakości. Zapewniają nam radę oraz ofertę samodzielnego ustalania godzin pracy, co dla dużo osób stanowi ogromną zaletę. Wystarczy jednak, że przyjrzymy się nieco bliżej, żeby zobaczyć pewne niedociągnięcia i niezgodności. W jednym ogłoszeniu zupełnie nie pada nazwa rzekomej firmy, dopiero w korespondencji z ogłoszeniodawcą dowiadujemy się, że chodzi o Nasz Lombard. Poza tym, nie piszą nawet na czym konkretnie polegać ma ta praca, i jedyne, czego się dowiadujemy wtedy wówczas, że do swoich zadań będzie należała obsługa sklepu internetowego.
Konto użytkownika, który zamieścił ogłoszenie również powinno budzić pewne wątpliwości. Jest zatem specyficzna oferta pracy, jaka się na nim pojawiła. Wśród niej, mamy jedynie ogłoszenia sprzedaży przedmiotów, jakie nie czerpią ze sobą wiele wspólnego. Świadomość ta nie daje te naszego imiona, co powinno stanowić kolejny znak ostrzegawczy.

Odpowiedzialność po własnej stronie

Jeśli odpowiemy na wspomniane ogłoszenie, oszuści poproszą nas o zbudowanie na aukcja punktów na polskim koncie Allegro. Pod tymi aukcjami, mamy podpisać się własnym nazwiskiem, chociaż jesteśmy w nich jedynie pośrednikami. Pieniądze za sprzedaż trafiają na konto pracodawcy, i my, po wysłaniu im adresu do wysyłki, mamy otrzymać prowizję od oferowanego przedmiotu. Okazuje się jednak, że klienci nie tych obiektów nie otrzymają.
Tutaj pojawia się wielki problem, bo odpowiedzialność za ten zawód jest po własnej stronie. W kontakcie spośród ostatnim, że oferujemy na samodzielnym koncie na Allegro, to my poniesiemy konsekwencje za oszustwa naszego pracodawcy. Serwis aukcyjny ma formę ochrony konsumentów, dzięki której nabywcy mogą zacząć dyskusję ze sprzedawcą, który nie dotrzymał swojej właściwości umowy. W sukcesu, kiedy sytuacja nie zostanie rozwiązana, pewno ona pozostać przekierowana na policję.
Co nam grozi za oszustwo na serwisie aukcyjnym?

Jeśli sprawa trafi na policję, bez wątpienia przyjdą nas przykre konsekwencję własnych zadań. Według kodeksu karnego, w zależności od wielkości oszustwa, grozi nam kara pozbawienia wolności na godzina z 6 miesięcy do 8 lat. W przypadku mniejszych przewinień, zazwyczaj czekała nas będzie grzywna, ograniczenie wolności albo pozbawienie wolności do lat 2. Oszuści zakładający się pod Polski Lombard pokazują się sprytem, bowiem w sukcesu, gdy pod aukcją angażuje się ich człowiek, to on poniesie konsekwencje ich wykonań. Zatem to dziś my będziemy tutaj winni przestępstwa. Oszust może tutaj próbować umywać ręce, bowiem wtedy przecież my sprzedajemy przedmioty, które zupełnie nie docierają do klienta.
Jak zachować się przed oszustem?

Przede wszystkim, trzeba stanowić znacznie delikatnym przy czytaniu ogłoszeń na serwisach takich jak OLX. Niestety istnieje ostatnie podstawowy przypadek, w jakim pracodawca chce oszukać potencjalnych pracowników. Od wielu lat słyszy się już o naciągaczach, którzy używają zarobić czyimś kosztem. Należy wystrzegać się ogłoszeń, pod którymi nie widać nazwy firmy, bądź nazwiska osoby, jaka je dała. Poza tym, w ogłoszeniu powinny zostać opisane swoje cele. Trzeba uważać na obecne propozycji, w których nie zostały podane szczegóły natomiast też, w których ogłoszeniodawca obiecuje wdrożyć pracownika drogą mailową.
Jeśli spotkamy się spośród ostatniego rodzaju oszustwami, należy je niezwłocznie zgłosić na policję. Uchroni to przed nieprzyjemnościami nie tylko potencjalnych pracowników, ale te konsumentów, jacy będę wymagali skorzystać z usług oszusta. Im głównie będziemy występować na policję tego rodzaju ogłoszenia, tym niemal będzie się ich pojawiać w internecie.

 

Źródło artykułu na stronie Uwaga na łatwą i dobrze płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments