Woda filtrowana w miejscu pracy – tanio, wygodnie, ekologicznie!

Woda w galonach w miejscach pracy to już przeszłość. Zastępują ją funkcjonalne i wygodne w obsłudze filtry przepływowe. Jakie mają zalety?

Woda to podstawa – należy pić ją regularnie, w ciągu dnia. Coraz więcej pracodawców gwarantuje dostęp do wody pitnej w miejscu pracy. Który ze sposobów jest najlepszy?

Galony z wodą

Baniaki z wodą nie bez powodu przechodzą do historii. Przede wszystkim są problematyczne w obsłudze. Wymagają dostawy w określony dzień i o określonej godzinie. Ponadto, z uwagi na swoją wagę, nie każdy jest w stanie samodzielnie umieścić galon w dystrybutorze.

Baniaki po otwarciu muszą być opróżnione w ciągu 72 godzin. W przeciwnym razie woda może stać się zielona i mogą namnażać się w niej bakterie. Galony nie są też najtańszym rozwiązaniem. Prawdopodobnie również z tego powodu zaczynają wypierać je filtry do wody.

Filtry do wody – czym się różnią od baniaków z wodą?

Wiele firm, zarówno większych, jak i mniejszych, stara się być eko. Plastikowe galony, choćby wielolitrowe i użytkowane wielokrotnie, nie wpisują się w ten trend. Zupełnie inaczej jest w przypadku filtrów do wody, dzięki którym zużycie plastiku jest ograniczone do minimum. Filtr przepływowy montuje się w punkcie poboru do wody. By z niego korzystać wystarczy podstawić szklankę pod kran i odkręcić wodę!

Ponadto, system filtrowania wody nie stwarza ryzyka rozwoju groźnych dla zdrowia bakterii z grupy coli i legionella – jak dzieje się w przypadku dystrybutorów wody, zwłaszcza tych podgrzewających. W przypadku filtracji wody należy jedynie regularnie wymieniać filtr, co jest łatwe i szybkie.

W skład systemu filtrującego często wchodzi również nowoczesna bateria (również w modnym kolorze czarnym), która świetnie wpasowuje się w biurowy design, a także wkład filtrujący i inteligentny wskaźnik LED informujący o konieczności wymiany wkładu. Więcej informacji o systemach filtrujących wodę znajdziesz na https://dafi.pl/blog/ .

Woda filtrowana – najlepsze rozwiązanie w miejscu pracy!

Dzięki filtrowaniu wody w miejscu pracy wspierasz zrównoważony rozwój. Pracownicy, którzy mają wygodny i łatwy dostęp do smacznej wody mogą dbać o prawidłowe nawodnienie co z kolei wpływa na ich poziom produktywności i pomaga w utrzymaniu dobrego zdrowia i wysokiej odporności.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments