XXXII Międzynarodowy Festiwal „Maj z Muzyką Dawną” organizowany od ponad 30 lat

Międzynarodowy Festiwal „Maj z Muzyką Dawną” jest organizowany od ponad 30 lat. Jest to niepowtarzalne wydarzenie kulturalne, którego podstawowym celem jest promocja muzyki dawnej od średniowiecza do baroku, wykonywanej według oryginalnych tabulatur i partytur na oryginalnych, a także na kopiach instrumentów pochodzących z epoki.

Wydarzenie, podczas którego wystąpią zarówno profesjonalni artyści z Polski i zagranicy, jak i zespoły dziecięco-młodzieżowe. Koncerty odbywają się w miejscach związanych kulturowo z wykonywaną muzyką, dzięki czemu widzowie mają możliwość odkrywania piękna dawnych kompozycji w przestrzeniach z epoki oraz przeżycia swoistej podróży w czasie.

Festiwal „Maj z Muzyką Dawną” jest istotnym wydarzeniem w kontekście kultury całego regionu dolnośląskiego, otwartym dla szerokiego grona odbiorców. Koncerty odbywają się nie tylko w różnych miejscowościach na Dolnym Śląsku, ale również w sposób szczególny promują lokalnych artystów oraz prawdziwe perły regionalnej architektury.

W tym roku we Wrocławiu na wydarzenia związane z festiwalem zapraszamy w dniach od 24 maja do 28 maja br. Natomiast w czerwcu zapraszamy do: Trzebieszowic (02.06), Lądka Zdrój (03.06), Łagiewnik (04.06), Krosnowic (10.06), Bardo (11.06). Zatem na Dolnym Śląsku „Muzyka Dawna” będzie brzmiała przez najbliższe tygodnie!

Organizatorzy:

Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego

Akademickie Stowarzyszenie Kultury „Wagant”

Patronat honorowy:

Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Wanda Zwinogrodzka

Senator Rzeczpospolitej Polskiej Aleksander Szwed

Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski

Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego Krzysztof Maj

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments